Judėjimo dėsnis teigia: judantis vaikas – SVEIKAS ir PROTINGAS vaikas. Tad šis skyrius – ypatingos svarbos!

Pažvelkime ir į pojūčių puoselėjimą. Atidžiau. Šiam gyliui suvokti yra viena palanki teorija. Tai – 12 pojūčių teorija. Pasak jos – žemesniųjų pojūčių vystymas padeda mums vystyti aukštesniuosius. Paprastai tariant – pasirūpinę vaiko galimybe turtingai uosti, ragauti, liesti, vystyti pusiausvyrą, judėti – užtikrinsime, kad augant ir suaugusiojo pasaulyje jis puikiai kalbės, mąstys, suvoks save ir kitus.

O kaip suteikti vaikui galimybę puoselėti pojūčius namuose? Lengviausias kelias, be papildomų priemonių ir pastangų – įtraukimas į buities darbus. Genialus paprastumas.

Šiame žingsnyje didelis dėmesys skiriamas ir sveikatingumui. Toks magiškas, daug žadantis ir viliojantis žodis. Sveikatingumas dažnokai dažreliuose suvokiamas ir dėstomas kaip daržovių ir mankštos tema. Mes žvelgiame giliau. Mėgaujamės harmoningos raidos metodika, kurioje harmonija suvokiama per galimybę tobulėti protui, dvasiai ir kūnui. Tad ir žaisdami sveikatingumą žaidžiame visus tris. Apie sveikatinimasi ir, kaip nesirgti žiemą, kviečiame skaityti Renatos Lazdin įžvalgas šiame straipsnyje.

Septintojo programos žingsnio posmai

„Nykštuko sąrašėlis“

Autorė: edukologė R. Lazdin.

Grojaraščiai

Naudinga

R.Lazdin seminaras (įrašas)

Kviečiame pasidomėti

Apie grūdinimą!

Grūdinimas – žaibiškas susidūrimas su kitokia aplinka. Tonizuoja organizmą, didina atsparumą ligoms, skatina kūrybiškumą, proto gūvumą ir didina ištvermę.

10-mečio Dovydo užimtumas